معرفی واحد فرهنگی مسجد جامع شهرک غرب (قدس)

معرفی واحد فرهنگی مسجد جامع شهرک غرب (قدس)

باتوجه به فعالیت­های گسترده مسجد جامع و بافت فرهنگی منطقه و به خصوص خلأ وجود بخش فرهنگی منسجم، در کنار فعالیت‏های دینی مسجد، امام جماعت مسجد حضرت آیت الله هاشمی تبریزی (حفظه الله) را بر آن داشت که با هدف احياء و اشاعه انديشه تابناك اسلام در همه زمينه‌هاي مورد نياز و تقويت روح عبوديت الهي و ترويج اخلاق اسلامي در ميان مردم به ويژه نسل جوان، در احیاء واحد فرهنگی همت نمایند . بدین ترتیب واحد فرهنگی در سال 90 با مدیریت جناب آقای حجت الاسلام و المسلین حاج محمد پیکری تاسیس گردید.

امید است این واحد با حداقل امکانات و نیروی خود بتواند نقش شایسته ای ایفا نموده و در هدایت جامعه و نمازگزاران خود اثر قابل توجهی داشته باشد.

اعضای این واحد، نمازگزارانی از مسجدند، که عمدتا با سوابق و مدارج بالای علمی و اجرایی خود به صورت افتخاری با برگزاری جلسات تخصصی این واحد، به صورت منظم و برنامه ریزی شده، امور فرهنگی مسجد را پیگیری می‏نمایند تا به گسترش كمي و كيفي تبليغات ديني مردم و برانگيختن احساس مسئوليت عمومي در قبال اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کمک نمایند.

فعالیت‏های فرهنگی این مسجد در چهار گروه:

1-       گروه علوم و معارف اسلامی

2-       گروه هنری

3-       گروه آموزش­های غیر حضوری

4-       گروه تبلیغات

تقسیم گردیده است که هر گروه نیز به صورت منظم و منسجم وظیفه ایده پردازی، تدوین طرح های مرتبط با گروه، برنامه ریزی و  در نهایت اجرای برنامه‏ هایی غنی با توجه به رسالت خود را به عهده دارند.

تلفن های تماس: 88574197  -  88574219

JoomShaper