معرفی حوزه‏ علمیه امام علی بن ابیطالب (علیه السلام)

معرفی حوزه‏ علمیه امام علی بن ابیطالب (علیه السلام)

با عنایت خداوند متعال و توجهات خاصّه حضرت ولی عصر (عج)، حوزه علمیه مسجد جامع شهرک قدس به نام پربرکت و نورانی حضرت امام علی بن ابیطالب (علیه الصلوه و السلام ) در تاریخ 1385 تاسیس گردید.

ریاست عالیه و موسس این حوزه حضرت آیت الله راثی هاشمی هستند که طلاب کثیری از درس خارج فقه و اصول معظم اله مطابق با سطح 4 حوزه بهره می‏برند.

سایر کلاس‏های حوزه‏ی علمیه با حضور اساتید مبرّز حوزه و طلاب پایه‏های هفتم تا دهم که در اصطلاح حوزوی سطح دو و سه نامیده می‏شوند تشکیل می‏گردد و در حال حاضر تعداد طلاب 80 نفرند که در دروس عالی اصول، فقه، قرآن و.... طبق برنامه‏های مدوّن مرکز مدیریت حوزه‏های علمیه سراسر کشور مشغول به تحصیل می‏باشند.

علاوه بر دروس متداول حوزه، کلاس‏های فوق برنامه، توسط اساتید بزرگوار به عناوین مدیریت اسلامی، تاریخ تشیع، اصول فقه و.... برای طلاب و سایر علاقمندان غیر طلبه برگزار می‏شود؛ که مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

از ابتدای تاسیس حوزه مهمترین درس این مدرسه علمیه دروس خارج فقه و اصول بوده که توسط حضرت آیت الله هاشمی هفته‏ای سه روز (یکشنبه ، دوشنبه و سه شنبه) ، از ساعت 7صبح درمحل سالن بزرگ حوزه موسوم به مدرس شیخ طوسی (رحمه الله علیه) تشکیل و شاگردان معظم له از مباحث عمیق و دقیق ایشان استفاده می‏کنند.

قابل توجه است که طلاب این مدرسه در بسیاری از المپیاد‏های علمی، اردوهای تربیتی، مسابقات استانی و کشوری حائز رتبه‏های ممتاز می‏باشند.

تعداد طلاب در پایه های مختلف و درس خارج در سال تحصیلی 92-93:

پایه 7 : 14 نفر

پایه 8 : 8 نفر

پایه 9 : 11 نفر

پایه 10 : 16 نفر

درس خارج معظم له : 31 نفر

تلفن های تماس: 19-88574117

دورنگار: 88089484

JoomShaper