آغاز دوره تابستانه 98 مسجد جامع شهرک غرب

ثبت نام دوره تابستانه

دوره تابستانه مسجد جامع شهرک غرب

یکی از دغدغه‌های والدین در فصل تابستان ثبت‌نام فرزندانشان در کلاس‌های تابستانی و پر کردن اوقات فراغت آنها به بهترین شکل است.

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای پرکردن اوقات تابستان به شمار می‌رود که علاوه بر هزینه کم و تعدد کلاس‌ها به دلیل برگزار شدن در محیطی معنوی می‌تواند در میان تنش‌ها و آسیب‌های اجتماعی که امروزه برای همه خانواده‌ها نگرانی به دنبال دارد تا حدودی از این نگرانی و آسیب‌ها کم کند.

تبدیل زندگی از خانه‌های حیاط‌دار به آپارتمان‌نشینی و محدود شدن فعالیت فرزندان، خانواده‌ها را برای پرکردن اوقات تابستان به سوی کلاس‌های تابستانی سوق داده است. اما شرکت در این کلاس‌ها نیز مشکلات و اما و اگرهای خود را دارد، از طرفی هزینه بالای کلاس‌ها و آموزشگاه‌ها برای همه خانواده‌ها میسر نیست و از طرفی هم به دلیل تعدد کلاس‌ها و رفت و آمد زیاد برای فرزندان و والدین در فصل گرما مشکل‌ساز است.

سال‌هاست که با شروع تابستان کانون فرهنگی و هنری مسجد جامع شهرک غرب اقدام به برگزاری کلاس‌های تابستانی برای دانش‌آموزان می‌کند و تبلیغ آن بر روی بنرهای بزرگی در حوالی مسجد دیده می شود. نکته جالبی که در این دوره‌ها به چشم می‌خورد، این‌ است که این کلاس‌ها و آموزش‌ها ادغامی از رشته‌های مختلف اعم از فرهنگی، هنری، ورزشی و اخلاقی است.

رضایت والدین

یکی از والدین با بیان این‌که 2 سال متوالی است فرزندش را در کانون فرهنگی مسجد جامع شهرک غرب، برای گذران اوقات فراغت تابستان ثبت‌نام می‌کند، می‌گوید: در این کانون، نیروهای جوان و پرانرژی و خوش‌اخلاق برای آموزش به کار گرفته شده است و روزانه حدود چند ساعت زمان طوری تقسیم‌بندی می‌شود که موارد مختلف از قبیل کامپیوتر، قرآن، رباتیک، خلاقیت و حلقه‌های معرفت «رفتار با والدین، اخلاق و اصول دینی» آموزش داده می‌شود و علاوه بر آن سه روز در هفته به ورزش در سالن و یک روز هم به اردوهای دسته‌جمعی اختصاص داده می‌شود.

هزینه‌ای که این کانون برای برگزاری کلاس‌ها دریافت می‌کند بسیار کم و ناچیز است. در حالی که برای گذراندن فقط یک کلاس کامپیوتر و یا رباتیک به طور جداگانه در منطقه‌ای مانند شهرک غرب، باید چند برابر هزینه‌ای که این کانون برای کل کلاس‌ها دریافت می‌کند، ‌پرداخت. وی می‌گوید: علاوه بر اینها درمورد اخلاق و رفتار با والدین هم به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود که بسیار با ارزش و اهمیت است و فضای برگزاری این کلاس‌ها نیز تاثیر خوبی روی فرزندان دارد، چراکه درکنار کلاس‌های آموزشی با فضای مسجد، نماز و آداب اسلامی نیز آشنا می‌شوند. وی با بیان این‌که امروزه فرزندان با گوشی، فضای مجازی و تبعات و آسیب‌های آنها درگیرند می‌افزاید: با ثبت‌نام و شرکت آنها در چنین کلاس‌ها و فضاهایی می‌توان تا حدودی آنها را از آسیب‌ها دور نگه داشت.

دوره تابستانه 98

این دوره بعد از یکسال وقفه مجدد آغاز و با قدرت بیش از پیش در حال فعالیت است، علاوه بر رسالت اصلی دوره‌های تابستانه مساجد که ایجاد حس تعلق همه اقشار جامعه به مسجد می باشد و تحقق شعار مسجد مأمنی برای همه، نه قشر خاصی از جامعه؛ می توان به اهداف جانبی دیگری نیز اشاره کرد که از جمله آنان: افزایش سطح معنویت نوجوانان، غنی‌سازی اوقات فراغت در فضای روحانی و مثبت، جلوگیری از کاهش تنزل اعتماد اجتماعی نسبت به مساجد و محیط‌های معنوی، افزایش اخلاق اسلامی و اجتماعی در بین نوجوانان و مسلح و مجهز نمودن نوجوانان ارزشی به علوم و فنون نوین و مورد نیاز جامعه امروز و ... خواهد بود. لذا این دوره علاوه بر حفظ نشاط، به تعالی و نظم تاکید بیشتری خواهد داشت، اخلاق فردی، اجتماعی و اسلامی که جزء اصلی و بسیار مهم تعالی به شمار می‌آید، به شدت در این دوره مورد توجه قرار خواهد گرفت. نظم و انضباط، حضور به موقع، نظافت و آراستگی ظاهری و باطنی، فعالیت و حفظ انرژی در طول کلاس‌ها نیز از بعد نظم بسیار مهم و مورد توجه می باشد.

شرایط خاص این دوره

این دوره شامل کلاس‌های ورزشی به صورت تخصصی و حرفه‌ای می‌باشد؛ آموزش شنا، آموزش تخصصی فوتسال (2جلسه در هفته زیر نظر مربیان فدراسیون). همچنین شامل کلاس‌های آموزشی رباتیک، کامپیوتر، طراحی گرافیک، فیلمسازی و تدوین، سرود، تواشیح و خلاقیت می باشد که در مرکز آموزشی و فرهنگی سرای محله ایوانک (فاز6 شهرک غرب) برقرار می باشد. اردو‌های یکروزه سرشار از نشاط و آموزه‌های معنوی و اخلاقی نیز یک هفته درمیان تدارک دیده شده است. اما کلاسی که به شدت مورد توجه است و در تبلیغات و تمام بحث‌های این دوره محور اصلی می‌باشد، کلاس آموزش قرآن‌کریم است که گل سرسبد دوره 98 خواهد بود و در تمام تبلیغات این کلاس به عنوان کلید راهیابی به سایر کلاس‌ها و امکانات آموزشی در نظر گرفته شده است که نه تنها چنین است بلکه قرآن در زندگی واقعی نیز کلید درب‌های ناگشوده و استفاده از امکانات پیدا و پنهان این جهان هستی خواهد بود.

در نهایت باید از خداوند متعال قدردان باشیم که توفیق برگزاری چنین دوره معنوی و باشکوهی را نصیب واحد فرهنگی مسجد جامع نمود و از حمایت‌های بی دریغ حضرت آیت الله هاشمی تبریزی امام جماعت محترم مسجد و هیئت امناء محترم مسجد جامع تشکر و قدردانی نمود که چنین دلسوزانه برای این هدف مهم تلاش های اثر بخشی نموده‌اند. اجرکم عندالله

 

علیرضا درخش احمدی: مسئول دوره تابستانه مسجد جامع شهرک غرب

 

............................................................................................................................................

 

برنامه های دوره تابستانه 98 مسجد جامع شهرک غرب

شنبه‌ها: کلاس آموزش شنا از ساعت 18 – 19:30

یکشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها: کلاس آموزش قرآن و کلاس آموزش تخصصی فوتسال (زیر نظر مربی فدراسیون فوتبال) 16:30 - 19:30

دوشنبه‌ها: یک هفته درمیان اردوی یکروزه درون شهری و برون شهری

سه شنبه‌ها: کلاس‌های آموزشی ویژه 3 گروه سنی شامل:
خلاقیت، کامپیوتر ICDL، سرود، رباتیک، فتوشاپ و عکاسی، فیلمسازی و تدوین، تواشیح 14:30 - 19:30

 

مهلت ثبت نام دوره 18 الی 31 خرداد 1398

شروع دوره از 1 تیر 1398 به مدت 8 هفته

 

روش ثبت نام: مراجعه حضوری به دفتر واحد فرهنگی مسجد جامع شهرک غرب

جهت هماهنگی با شماره تماس 88574248 تماس حاصل فرمائید.

 

کارت حدیث ویژه ایام سوگواری محرم و صفر

 

با عنایت پروردگار متعال از امروز تا پایان ماه صفر روزانه یک حدیث از باب الحوائج سیدالشهداء امام حسین علیه السلام بر روی کانال تلگرام و سایت مسجد جامع شهرک غرب قرار داده خواهد شد.

 ماهیت احادیث اجتماعی و سبک زندگی اسلامی خواهد بود تا با نگاهی درست به افکار و رفتار حضرت سید الشهداء زمینه تقرب هرچه بیشتر به مقام ایشان را فراهم آوریم 

 

 کانال تلگرام 

 

برای دانلود ده کارت دهه ی اول محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 برای دانلود ده کارت دهه ی دوم محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 برای دانلود ده کارت دهه ی سوم محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

 

 

کارت حدیث شماره 1

 

 

کارت حدیث شماره 2

 

کارت حدیث شماره 3

 

کارت حدیث شماره 4

 

کارت حدیث شماره 5

 

کارت حدیث شماره 6

 

کارت حدیث شماره 7

 

 

کارت حدیث شماره 8

 

 

کارت حدیث شماره 9

 

کارت حدیث شماره 10 

 

 

کارت حدیث شماره 11

 

 

کارت حدیث شماره 12

 

کارت حدیث شماره 13 

 

کارت حدیث شماره 14 

 

کارت حدیث شماره 15 (روز پانزدهم محرم)  

 

کارت حدیث شماره 16 

 

کارت حدیث شماره 17

 

 کارت حدیث شماره 18

 

 

 کارت حدیث شماره 19

 

 

 کارت حدیث شماره 20 

 

  کارت حدیث شماره 21

 

 

  کارت حدیث شماره 22

 

  کارت حدیث شماره 23

 

  کارت حدیث شماره 24

 

 

  کارت حدیث شماره 25

 

  کارت حدیث شماره 26

 

  کارت حدیث شماره 27

 

  کارت حدیث شماره 28

 

 

  کارت حدیث شماره 29

 

 

  کارت حدیث شماره 30

 

 

  کارت حدیث شماره 31

 

 

کارت حدیث شماره 32

 

 

  کارت حدیث شماره33

 

 

  کارت حدیث شماره 34

 

 

  کارت حدیث شماره 35

 

 

  کارت حدیث شماره 36

 

 

  کارت حدیث شماره 37

 

 

  کارت حدیث شماره 38 

 

 

  کارت حدیث شماره 39

 

 

برای دانلود ده کارت دهه ی اول محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 برای دانلود ده کارت دهه ی دوم محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 برای دانلود ده کارت دهه ی سوم محرم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

آغاز ثبت نام کلاس های قرآنی ویژه خواهران

واحد فرهنگی خواهران مسجد جامع شهرک غرب برگزار می کند
اموزش روخوانی،  روانخوانی ، تجوید ، مفاهیم و عربی

برای ثبت نام با شماره 09102105693 تنها در اوقات نماز تماس بگیرید.

 

 

مقالات دیگر...

صفحه1 از10

JoomShaper