نماز عید فطر در مسجد جامع شهرک غرب

 

با رؤیت هلال ماه شوال و فرارسیدن عید بندگی همانگونه که ورود به ماه مبارک رمضان شور و حال وصف ناشدنی در میان اهل ایمان و مؤمنان به وجود آورد، رسیدن این عید بعد از یک ماه بندگی نیز به رغم ایجاد دلتنگی برای ربنای دم افطار و دعای سحر، روزه داران را به بخشیده شدن گناهان و جلا یافتن دل‌ها از هر گناه و کدورت و شروعی دوباره در مسیر متفاوت از گذشته دلگرم کرد.

امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس همگان رمضان متفاوتی را تجربه کردند. بسته بودن مساجد، اماکن مذهبی، حرم های مطهر و عدم برگزاری مراسم دعا و نیایش در این مکان‌ها و حتی برگزاری محدود مراسم شب‌های قدر همه را به نوعی دلتنگ رمضان‌ها گذشته کرد اما با وجود همه این اتفاقات و تفاوت‌ها که سبب نزدیک شدن بیشتر دل‌ها مردم با اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به هم شد رمضان ۹۹ نیز به ایستگاه پایانی خود رسید.

نماز عید فطر امسال نیز با تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تنها در مساجد و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها بهداشتی و محدودیت‌هایی برگزار شد. در مسجد جامع نیز عید فطر با رعایت تمامی نگات و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار گردید اما یک تفاوت اساسی با سال‌های گذشته داشت و آن هم جای خالی حضور امام جماعت محبوب مسجد جامع شهرک غرب، حضرت ایت الله هاشمی تبریزی بود که باعث دلتنگی خیل عظیمی از نمازگزاران گردیده است.

 

 

 

JoomShaper